II wojna światowa

18.09.2019

Andrzej Duda złożył kwiaty na cmentarzu wojskowym we Włodawie

Prezydent Andrzej Duda złożył w środę kwiaty na cmentarzu wojskowym we Włodawie (Lubelskie) przed pomnikiem poświęconym żołnierzom Wojska Polskiego i Korpusu Ochrony Pogranicza poległym w walce z niemieckim i sowieckim najeźdźcą w 1939 r.

Prezydent złożył też kwiaty przed pomnikiem poświęconym polskim oficerom i policjantom, pochodzącym z Włodawy i okolic, zamordowanym przez NKWD w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Twerze w 1940 r.

CZYTAJ TAKŻE

Na cmentarzu we Włodawie spoczywają prochy żołnierzy KOP poległych w bitwie z Armią Czerwoną pod Wytycznem. Pochowani są tam także inni żołnierze polscy polegli we wrześniu 1939 r.

Prezydent Duda złożył też kwiaty na grobie por. Leona Taraszkiewicza, ps. Jastrząb, żołnierza WiN, który zmarł w 1947 r. w wyniku ran odniesionych podczas szturmu na budynek szkoły w Siemieniu, zajmowany przez KBW. Szczątki Leona Taraszkiewicza ekshumowano w listopadzie 2016 r. z grobu znajdującego się na cmentarzu w Siemieniu i przeniesiono do Włodawy. (PAP)

CZYTAJ TAKŻE

Autor: Zbigniew Kopeć

kop/ par/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL