Lata 1983-1987

09.05.2015 aktualizacja 14.07.2016

Co zostało z Ruchu Wolność i Pokój?

Demonstracja opozycji w 1989 r. w Warszawie. Foto: Fotorzepa/Przemek Wierzchowski Demonstracja opozycji w 1989 r. w Warszawie. Foto: Fotorzepa/Przemek Wierzchowski

30 lat temu powstał Ruch Wolność i Pokój. Po transformacji ustrojowej wielu jego uczestników budowało podstawy nowego państwa.

Grupach uczestników Ruchu napisała list skierowany do sympatyków i uczestników organizacji z zaproszeniem do dyskusji o realizacji WiP-owskich postulatów. Firmują go osoby, które tworzyły Ruch w latach 80., a które często w wolnej Polsce zajmowały eksponowane stanowiska. Wśród sygnatariuszy jest m.in. Marek Adamkiewicz, Zuzanna Dąbrowska, Sławomir Dutkiewicz, Radosław Gawlik, Piotr Niemczyk.

Źródło: rp.pl

Więcej na rp.pl
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL