Europa i świat po 1989 roku

15.02.2019

KE oddała hołd Janowi Olszewskiemu; „był wielkim człowiekiem”

Komisja Europejska oddała w piątek hołd zmarłemu byłemu premierowi Polski Janowi Olszewskiemu. „Był wielkim człowiekiem i wybitnym mężem stanu” – powiedział rzecznik KE.

„W solidarności z rządem i ludźmi w Polsce, szef KE Jean Claude-Juncker postanowił uszanować żałobę narodową w Polsce po śmierci Jana Olszewskiego, który był premierem od 1991 do 1992 roku. Zaangażowany w ruch Solidarności, broniąc innych w politycznych procesach, Jan Olszewski był wielkim człowiekiem i wybitnym mężem stanu” – powiedział na konferencji rzecznik KE Alexander Winterstein.

W związku z żałobą flagi wokół KE zostały opuszczone do połowy masztów.

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

luo/ mal/ jbp/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL