Europa i świat po 1989 roku

03.05.2019

Komisja Europejska złożyła życzenia z okazji 3 Maja

Komisja Europejska złożyła w piątek życzenia Polsce z okazji święta Konstytucji 3 maja.

"Szczęśliwego Dnia Konstytucji, Polsko! 228 lat temu Polska przyjęła swoją konstytucję, pierwszą nowoczesną konstytucję w Europie i drugą na świecie. W tym tygodniu świętujemy także to, że Polska jest od 2004 r. członkiem rodziny UE" - napisano w opublikowanych na Twitterze życzeniach KE.

Tekstowi towarzyszy krótki filmik prezentujący mapę Polski, panoramę Warszawy, postać Fryderyka Chopina, Sukiennice w Krakowie oraz logo "Solidarności". (PAP)

bjn/ eaw/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL