Polacy na frontach II wojny światowej

14.04.2016 aktualizacja 14.07.2016

Powstanie film o Dywizjonie 303

Marek Fiedler - syn Arkadego Fiedlera, autora powieści „Dywizjon 303”. Fot. PAP/B. Zborowski Marek Fiedler - syn Arkadego Fiedlera, autora powieści „Dywizjon 303”. Fot. PAP/B. Zborowski

W sierpniu padnie pierwszy klaps jednego z najbardziej oczekiwanych polskich filmów historycznych o słynnym dywizjonie 303.

Polskiej jednostce myśliwskiej zaliczanej do najlepszych i najskuteczniejszych w czasie II wojny światowej. Dywizjon polskich lotników wsławił się przede wszystkim w Bitwie o Anglię.Na pierwszej konferencji poświęconej tej produkcji prof. Zbigniew Wawer, dyrektor Muzeum Wojska Polskiego stwierdził z uznaniem, że wreszcie po tylu latach świat dowie się pełnej prawdy o polskim bohaterstwie w czasie Bitwy o Anglię. - Czesi, którzy również brali udział w tej bitwie nakręcili o tym film, mimo, że ich udział był nieporównywanie mniejszy niż Polaków. Oni po prostu lepiej potrafią promować swoich bohaterów – przyznał prof. Wawer.

Czytaj więcej na rp.pl

Źródło: rp.pl

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL