Wojna polsko-bolszewicka

17.02.2019

Premier: 100 lat temu Wojsko Polskie starło się z Armią Czerwoną pod Maniewiczami

„100 lat temu WP starło się z Armią Czerwoną pod Maniewiczami” – napisał premier Mateusz Morawiecki w niedzielę na Twitterze. Jak zauważył, „w tych dniach wybuchł jeden z kluczowych dla II RP, ale także i Europy, konfliktów zbrojnych”.

"Wojna, wygrana po heroicznym boju, powstrzymała zalew bolszewizmu nie tylko na ziemie Polski, ale również dalej - na Zachód" - podkreślił premier.

17 lutego 1919 doszło pod Maniewiczami do bitwy Wojska Polskiego z Armią Czerwoną. Było to jedno z pierwszych starć w zwycięskiej dla Polski wojnie z bolszewikami. (PAP)

autor: Mariusz Polit

mp/ je/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL