Europa i świat po 1989 roku

04.07.2019

Premier złożył życzenia ambasador Mosbacher z okazji Dnia Niepodległości USA

Życzę szczęśliwego i błogosławionego Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych - napisał w czwartek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki zwracając się do ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

4 lipca to w USA Święto Niepodległości; tego dnia obchodzona jest rocznica ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych.

"Życzę szczęśliwego i błogosławionego Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych Polacy świętują z wami; szczęśliwego 4 lipca" - napisał szef polskiego rządu.

4 lipca 1776 r. delegaci z 13 amerykańskich kolonii na wschodnim wybrzeżu - które stały się pierwszymi stanami USA - zebrali się w Filadelfii, by proklamować niepodległość Stanów Zjednoczonych, czyli ich niezależność od Wielkiej Brytanii. 4 lipca obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych Dzień Niepodległości. (PAP)

mro/ godl/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL