II wojna światowa

16.09.2018

Szef MON w Nowym Jorku spotkał się z bohaterami II wojny światowej

Szef MON Mariusz Błaszczak w Muzeum Czynu Zbrojnego Polonii Amerykańskiej w Nowym Jorku spotkał się z bohaterami II wojny światowej - poinformował w niedzielę resort. Podczas spotkania minister zapewnił weteranów, że Polacy nie zapomną o tych, którzy walczyli o wolność Polski.

Błaszczak od piątku przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych, gdzie m.in. odbył spotkania na Kapitolu i w Pentagonie, podczas których rozmawiał o polsko-amerykańskiej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa, w tym o stałej obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

Jak poinformowało w niedzielę MON na Twitterze, minister spotkał się z bohaterami II wojny światowej w Muzeum Czynu Zbrojnego Polonii Amerykańskiej w Nowym Jorku.

"W trakcie spotkania, H.Knapczyk (Helena Knapczyk, z Korpusu Pomocniczego Pań przy Stowarzyszeniu Weteranów Armii Polskiej) poprosiła szefa MON, aby kolejnym pokoleniom na całym świecie przypominać historię Polski" - podało ministerstwo. W spotkaniu uczestniczył także naczelny komendant SWAP w Ameryce Wincenty Knapczyk.

Podczas wizyty w muzeum Błaszczak zapewnił weteranów, że - jak podkreśliło MON - "Polacy nigdy nie zapomną o tych, którzy walczyli o wolność i poświęcili swoje życie dla Polski". "Zrobimy wszystko, by młode pokolenia dobrze znały losy polskich bohaterów" - dodano.

"Dzięki państwa miłości i oddaniu ojczyźnie, dzięki heroicznej postawie w czasie II wojny światowej dziś nasza ojczyzna istnieje, i dziś możemy świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości" - powiedział szef MON weteranom.

agzi/ hgt/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL