Europa i świat po 1989 roku

04.06.2019

W. Zełenski: Polska jest wieloletnim przyjacielem Ukrainy i wspiera jej perspektywę europejską

Polska jest wieloletnim przyjacielem Ukrainy i wspiera jej perspektywę europejską. Broni także integralności i suwerenności Ukrainy - powiedział w Brukseli prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.

Duda i Zełenski spotkali się we wtorek w Brukseli. Było to pierwsze spotkanie prezydentów.

Zełenski powiedział po spotkaniu, że Ukraina jest głęboko wdzięczna za codzienne wsparcie otrzymywane od Polski, która broni interesów Ukrainy na poziomie unijnym. "Jesteśmy także wdzięczni za promowanie bardziej ambitnej agendy naszych relacji z Unią Europejską" - wskazał.

Prezydent Ukrainy odniósł się też do polskiej rocznicy. Jak podkreślił, wybory z 4 czerwca 1989 r. w Polsce otworzyły drogę do upadku reżimu komunistycznego i ułatwiły przywrócenie niepodległości państw w całym regionie. (PAP)

luo/ mc/ mhr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL