Inne

14.12.2012 aktualizacja 14.07.2016

Warmińsko-mazurskie: Oznakowano prawie 900 km szlaków turystycznych

Ponad 700 znaków i kilkadziesiąt tablic informacyjnych ustawiono wzdłuż turystycznych szlaków Warmii i Mazur, dzięki projektowi sfinansowanemu ze środków unijnych – poinformował w piątek Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Wytyczone trasy mają 890 km długości. Warmińsko-mazurski samorząd podsumował wyniki regionalnego projektu rozwoju informacji turystycznej, w którym uczestniczyło 19 powiatów. Dzięki unijnemu dofinansowaniu w wysokości 990 tys. zł wytyczono i oznakowano 890 km szlaków samochodowych.

Tablice informujące kierowców o zabytkach, miejscach wartych odwiedzenia i bazie noclegowo-gastronomicznej ustawiono przy drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Łącznie zakupiono 710 znaków i 51 bilboardów.

Inwestycja ma na celu wypromowanie czterech "markowych produktów" turystycznych regionu. Są to: Pętla Grunwaldzka, łącząca pole bitwy i ważne historycznie miasta; Szlak Kopernikowski, biegnący przez miejsca, w których bywał astronom; Szlak Kanału Elbląskiego, prezentujący zabytki inżynieryjne oraz Szlak Fortyfikacji Mazurskich, przechodzący przez twierdzę Boyen, Wilczy Szaniec i Mamerki.

Samorządowcy liczą, że projekt pozwoli przyjezdnym lepiej poznać region i zatrzymać się tutaj na dłużej. Wyniki badań zleconych przez Urząd Marszałkowski wykazały, że turyści dotychczas kojarzyli Warmię i Mazury głównie z bogactwem przyrodniczym. Jako słabości regionu wymieniali brak zabytków i złe drogi.(PAP)

mbo/ hes/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL