Polska po 1989 roku

15.12.2018

Warszawa: saperzy wywieźli niewybuch z czasów II wojny światowej

W związku ze znalezieniem niewybuchu z II wojny światowej przy ul Złotej w Warszawie zarządzono ewakuację mieszkańców trzech bloków. Popołudniu saperzy wywieźli pocisk. Mieszkańcy wrócili do domów - poinformował PAP podkom. Piotr Świstak z biura prasowego KSP.

Niewybuch prawdopodobnie zostanie zdetonowany przez saperów na poligonie.

"Około godz. 11 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ul. Złotej 73 pracownicy, którzy wykonywali tam prace budowlane, zauważyli pocisk z czasów II wojny światowej. Jest to pocisk o wymiarach 40 na 50 centymetrów" - powiedział Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Teren wokół miejsca prac i okolicę zabezpieczali policjanci. Mieszkańcy trzech bloków musieli opuścić domy.

"Mieszkańcy bloków 71,73 i 75 zostali ewakuowani, to jest około 50 osób. Również Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na czas tych działań postawiło specjalny autobus, gdzie osoby ewakuowane mogą spokojnie przeczekać czas ewakuacji. Większość osób, które zostały ewakuowane, udała się do swoich rodzin, a niektórzy skorzystali z autobusu" - mówił Świstak.

Popołudniu saperzy wywieźli pocisk, a mieszkańcy wrócili do domów.(PAP)

Autorka: Ewelina Miszczuk

emi/ wus/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL