03.04.2011 aktualizacja 14.07.2016

Zdewastowano tablicę poświęconą Jackowi Kuroniowi

2011-04-04 (PAP) - Nieznani sprawcy pomazali farbą tablicę pamiątkową poświęconą Jackowi Kuroniowi, która znajduje się na warszawskim Żoliborzu. Tablica przy ul. Mickiewicza, na której widnieje napis „Tu mieszkał Jacek Kuroń 1934-2004”, została pomazana zieloną farbą; stało się to prawdopodobnie w niedzielę.

Na razie nie wiadomo, kto i dlaczego ją zdewastował. Mł. asp. Elwira Brzostowska z komendy rejonowej policji przy ul. Żeromskiego przypomniała w rozmowie z PAP, że jest to przestępstwo przeciwko mieniu, a takie są ścigane na wniosek poszkodowanego. W tym przypadku chodzi o administrację budynku.

Jacek Kuroń zmarł 17 czerwca 2004 roku w Warszawie w wieku 70 lat. Jego mieszkanie było jednym z miejsc spotkań opozycji demokratycznej. Był jednym z najpopularniejszych polskich polityków, działaczem "Solidarności", jednym z twórców Komitetu Obrony Robotników. Historyk, publicysta i pisarz, był przez wiele lat posłem na Sejm. (PAP)

gdyj/ itm/
Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL