Polska po 1989 roku

08.02.2019

Żona Jana Olszewskiego o ostatnich chwilach męża: do końca czuwał przy nim Antek Macierewicz

Antek (Macierewicz) zapewnił mnie, że mój mąż nie cierpiał; był przy Janku w szpitalu do końca – mówi w rozmowie z „Super Expressem” Marta Olszewska, żona byłego premiera Jana Olszewskiego, o którego śmierci poinformował w piątek rano PAP Antoni Macierewicz.

"Mój mąż był po prostu człowiekiem, a w tym zawiera się już wszystko" – wyznaje gazecie Marta Olszewska, pytana, kim był dla niej Jan Olszewski.

"Kiedy kilka dni temu karetka zabrała Janka do szpitala, nie przypuszczałam, że to wszystko się tak skończy. Wtedy ostatni raz widziałam męża przytomnego. Ale miałam nadzieję, że wyjdzie z tego" – wspomina ostatnie chwile spędzone z mężem Olszewska. "Janek był wspaniałym człowiekiem. Bardzo go kochałam i będzie mi go brakować. Wierzyłam, że lekarze go może z tego wyciągną" - dodaje.

Jan Olszewski odszedł w wieku 88 lat. Olszewski był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.(PAP)

dka/ godl/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL