Kultura i sztuka po 1989 roku

24.05.2019

Konkurs „Lubuska Odnowa Wsi” organizowany po raz drugi

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego ogłosił drugą edycję konkursu „Lubuska Odnowa Wsi”; to wsparcie dla organizacji pozarządowych na obszarach wiejskich. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 10 tys. zł. W tym roku do rozdysponowania jest prawie 900 tys. zł – poinformował wicemarszałek woj. lubuskiego Stanisław Tomczyszyn.

„Z dofinansowania mogą skorzystać stowarzyszenia, organizacje pozarządowe i fundacje. Pieniądze mogą być przeznaczone na zadania związane z kulturą, turystyką, dziedzictwem lokalnym, zespoły ludowe na zakup strojów ludowych i instrumentów muzycznych, a także koła gospodyń wiejskich na wyposażenie kuchni i publikacje o produktach” – wyjaśnił Tomczyszyn.

Dodał, że o wsparcie na mundury i wyposażenie mogą ubiegać się również Ochotnicze Straże Pożarne, a lokalne kluby sportowe - o pieniądze na zakup piłek, wyposażenia i strojów sportowych.

W ubiegłym roku z pomocy w ramach tego projektu skorzystały Ochotnicze Straże Pożarne (11 wniosków), fundacje (cztery wnioski) oraz stowarzyszenia i inne organizacje pozarządowe (55 wniosków). Wszystkie złożone dokumenty opiewały na kwotę ponad 1,8 mln zł, a na konkurs zapisano 650 tys. zł.

Z uwagi na duże zainteresowanie konkursem, zdecydowano o kontynuacji tej inicjatywy w tym roku. Ponadto, zwiększono limit środków na ten cel o 230 tys. zł.

Wnioski do konkursu można składać do 14 czerwca br. Informacji o konkursie udziela Departament PROW urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ pad/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL