Europa i świat po 1989 roku

27.04.2019

W każdy piątek noc w Muzeach Watykańskich

Do 25 października w każdy piątek do późnego wieczora można zwiedzać Muzea Watykańskie. Inicjatywa nocy w muzeach za Spiżową Bramą ma dziesięć lat. To nadzwyczajna okazja dla tych, którzy chcą je zobaczyć bez tłoku , jaki zawsze panuje tam w ciągu dnia.

Papieskie kolekcje bezcennych dzieł sztuki otwarte są dodatkowo w piątki w godzinach od 19.00 do 23.00 w porze roku , na którą przypada masowy napływ turystów do Rzymu.

Dodatkową atrakcją jest możliwość zobaczenia Muzeów Watykańskich w niezwykłej nocnej scenerii - wśród sugestywnych świateł i w spokojnej atmosferze skupienia, o którą trudną wśród tłumów. O tym, jak są duże, świadczy to, że w ciągu całego roku przybywa tam ponad 6 milionów osób.

Ofertę nocnego zwiedzania szczególnie cenią sobie ludzie młodzi oraz rodziny, także z Rzymu.

Wszystkich przyciągają także koncerty na żywo. Dla zwiedzających organizowane są każdego wieczoru dwa: muzyki klasycznej , jazzowej lub popularnej. Ich miejsca są wyjątkowo piękne. Koncerty odbywają się na Dziedzińcu Pinii oraz wśród starożytnych rzeźb Muzeum Gregoriańskiego.

Inna atrakcja czeka na turystów w soboty; podróż pociągiem ze stacji kolejowej w Watykanie do podrzymskiego miasteczka Castel Gandolfo, gdzie znajduje się letnia papieska rezydencja. Została ona zamieniona na muzeum, ponieważ papież Franciszek nie jeździ tam na wypoczynek. (PAP)

sw/ jm/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL