Polska po 1989 roku

16.05.2018

W maju otwarcie zrewitalizowanego warszawskiego Cedetu

Po ponad trzech latach kończy się rewitalizacja stołecznego Cedetu, czyli Centralnego Domu Towarowego przy zbiegu ulic Kruczej, Brackiej i alej Jerozolimskich - informuje inwestor i deweloper spółka Immobel Poland. Rewitalizacja i rozbudowa obiektu pochłonęła ponad 400 mln euro.

"Rewitalizacja Cedetu była wypadkową przyszłościowego myślenia o budynku, dostosowania go do dzisiejszych realiów i potrzeb z jednoczesnym poszanowaniem jego historii. Chcieliśmy, aby ten budynek, tak jak w czasach, w których powstawał, był wizytówką Warszawy i miejscem spotkań jej mieszkańców. Dzisiaj z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że tak się stało i oddajemy warszawiakom piękny budynek, który podniesie jakość przestrzeni miejskiej na tym obszarze, a także ją ożywi i uatrakcyjni" - wskazał, cytowany w środowym komunikacie spółki, prezes Immobel Poland Jacek Wachowicz.

Spółka podała, że prace rozpoczęły się na początku 2015 roku. Objęły one, oprócz samego budynku, także remont chodników przylegających do nieruchomości, wymianę oświetlenia ulic oraz odświeżenie fasad sąsiednich kamienic. "Cedet jest już prawie w całości skomercjalizowany – pierwsi najemcy wprowadzą się do budynku jeszcze w tym miesiącu (maju - PAP)" - dodała spółka.

Całkowity koszt inwestycji - jak poinformowała spółka - wyniósł ponad 400 mln euro. Rewitalizacja odbywała się we współpracy z Biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Cedet, nazywany również przez warszawiaków "Smykiem" zbudowany został w latach 50-tych XX wieku. Budynek w 1975 roku strawił pożar, pozostała tylko jego betonowa konstrukcja. Został on później wyremontowany, lecz zmieniono wiele z jego pierwotnego wyglądu, m.in. uproszczono fasadę.

Immobel Poland, to spółka córka firmy Immobel Group, belgijskiej spółki deweloperskiej - notowanej giełdzie Euronext. Firma koncentruje się na rynku biurowym, mieszkaniowym oraz na tworzeniu własnych banków ziemi. Belgijska spółka prowadzi działalność także w Luksemburgu, a od 2011 roku w Polsce. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ son/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL