Kultura i sztuka po 1989 roku

22.03.2019

W weekend Festiwal Sztuki Słowa

W Elblągu odbędzie się w weekend Festiwal Sztuki Słowa, w czasie którego zaplanowano konkurs recytatorski i piosenki poetyckiej. Do udziału w imprezie zgłosiło się 47 osób z całego kraju.

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” organizowany jest przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu od 23 lat. Jak przekazano PAP w komunikacie "jego idea pozostaje niezmienna - jest nią przywracanie piękna i czystości języka, dbałość o słowo, a tematem przewodnim miłość".

Festiwal będzie się składał z dwóch części: prezentacji wierszy oraz piosenki poetyckiej. Do recytacji zgłosiło się 24 uczestników, śpiewać utwory poetyckie zamierzają 23 osoby. Są to zarówno mieszkańcy Elbląga, jak i osoby z innych miast Polski.

Na przesłuchania uczestników konkursu wstęp jest wolny. Koncert galowy uświetni występ Stanisławy Celińskiej z zespołem - na to wydarzenie obowiązują bilety. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL