Religia

17.05.2018

W weekend w Warszawie Festiwal Talentów z okazji rocznicy urodzin Jana Pawła II

Festiwal Talentów. Źródło: Centrum Myśli Jana Pawła Festiwal Talentów. Źródło: Centrum Myśli Jana Pawła

Pokazy chemiczne, atrakcje sportowe, wystawa prac artystycznych i pisania ikon, a także występy muzyczne będą częścią Festiwalu Talentów, który w weekend w Warszawie przygotowało Centrum Myśli Jana Pawła II z okazji kolejnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Jak poinformowało w komunikacie przesłanym PAP Biuro Prasowe Centrum Myśli Jana Pawła II, z okazji przypadającej w piątek rocznicy urodzin papieża w niedzielę o godz. 12. przy Krakowskim Przedmieściu 66 stanie miasteczko stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, którzy w wielkim namiocie ustawionym przed Centralną Biblioteką Rolniczą wystąpią w rolach animatorów i pokażą swoje talenty.

Maria Jankowska z Centrum Myśli Jana Pawła II wyjaśniła, że miasteczko będą tworzyły cztery przestrzenie: artystyczna, sportowa, społeczna i naukowa. W programie strefy artystycznej przewidziane są między innymi: wystawa prac, street art, warsztaty pisania ikon i występy muzyczne. W strefie sportowej będzie można zobaczyć zawodników judo, karateków, siatkarzy, piłkarzy, będzie też pokaz żonglerki. Zainteresowani nauką zostaną zaproszeni do licznych pokazów i eksperymentów, będzie można także wysłuchać opowieści z epok. Dodatkowo, osoby zaangażowane w wolontariat opowiedzą o swoich doświadczeniach.

"Stypendia to przede wszystkim nasi utalentowani uczniowie i studenci warszawscy. Chcemy pokazać, dlaczego warto starać się o Stypendium m.st Warszawy im. Jana Pawła II" – zaznaczyła cytowana w komunikacie Jankowska.

Specjalny koncert z okazji urodzin papieża przygotował Chór Centrum Myśli Jana Pawła II - na Krakowskim Przedmieściu zabrzmią hymny Światowych Dni Młodzieży w kilku językach i ciekawych, jazzowych aranżacjach, a także muzyka rozrywkowa podana w chóralnym wykonaniu.

Ponadto - jak czytamy w komunikacie - w piątek w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II odbędzie się debata o wolontariacie młodzieżowym, z okazji 10-lecia Inkubatora Miłosierdzia - wolontariatu młodzieżowego organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II, działającego m.in. w warszawskich hospicjach, domach dziecka oraz ogniskach wychowawczych. W sobotę w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń odbędzie się Dzień Rozwoju Wolontariusza, czyli blok bezpłatnych warsztatów zaprojektowanych specjalnie z myślą o potrzebach wolontariuszy – m.in. warsztaty z komunikacji, rozwijania kompetencji, zarządzania czasem.

"Chcemy, aby wspólne świętowanie 10-lecia naszej działalności stało się przyczynkiem do dyskusji na temat wolontariatu młodzieżowego i polityki młodzieżowej m.st. Warszawy" – podkreśliła koordynatorka wolontariatu w Centrum Myśli Jana Pawła II Katarzyna Osior-Szot.

Także w sobotę, w Noc Muzeów, w Centrum Myśli Jana Pawła II o godz. 18. rozpocznie się świętowanie urodzin Karola Wojtyły. Uczestnicy będą mogli m.in. obejrzeć wystawy "Papież Dialogu" oraz "Papież Wolności", rozwiązać quiz, obejrzeć film o górskich wędrówkach Karola Wojtyły i zrobić sobie zdjęcie z solenizantem. (PAP)

autorka: Iwona Żurek

iżu/ js/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL