II Rzeczpospolita

20.03.2018 aktualizacja 22.03.2018

Dyskusja „Mniejszości narodowe II RP – problem czy bogactwo?”

22.03.2018 Źródło: IPN Źródło: IPN

Przystanek Historia–Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki zaprasza na dyskusję „Mniejszości narodowe II RP – problem czy bogactwo?” z cyklu „Od niepodległości do niepodległości”. Spotkanie odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 17.30 na Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

Spotkania prowadzi prof. dr hab. Jan Żaryn – historyk, wykładowca UKSW, senator RP. Gośćmi najbliższego spotkania będą prof. Wojciech Roszkowski i prof. Grzegorz Motyka.


„Od niepodległości do niepodległości” to cykl dyskusji z udziałem zaproszonych historyków i publicystów, poświęcony różnym aspektom odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r.: trwającej 123 lata walce z zaborcami, koncepcjom i orientacjom politycznym w trakcie I wojny światowej, a także długiemu i trudnemu procesowi kształtowania państwowości i „sklejania” trzech zaborów.

Źródło: IPN

 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL