II wojna światowa

19.02.2015 aktualizacja 11.08.2016

Konferencja naukowa „Jałta – rzeczywistość, mit i pamięć”

Konferencja naukowa „Jałta – rzeczywistość, mit i pamięć” Konferencja naukowa „Jałta – rzeczywistość, mit i pamięć”

W dniach 19–20 lutego w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się konferencja naukowa „Jałta – rzeczywistość, mit i pamięć”.

Konferencja jałtańska to jedno z najważniejszych wydarzeń międzynarodowej historii Europy w XX w. Dlatego Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum II Wojny Światowej i Europejskie Centrum Solidarności organizują konferencję naukową, która przypomni zarówno genezę Jałty, przebieg obrad Wielkiej Trójki, reakcje na podjęte tam decyzje, wreszcie szeroko postawi problem pamięci i wielowymiarowych następstw Jałty.

Wszyscy zainteresowani mogą wziąć udział w konferencji. Jest na nią wstęp wolny; organizatorzy nie przewidują opłaty konferencyjnej.

Obrady konferencji odbywać się będą w języku polskim.

Informacje dodatkowe: dr Sławomir Łukasiewicz – e-mail: slawomir.lukasiewicz@ipn.gov.pl lub dr Jan Szkudliński – e-mail: j.szkudlinski@muzeum1939.pl

Szczegóły: http://ipn.gov.pl/aktualnosci/2015/centrala/call-for-papers-konferencja-naukowa-jalta-rzeczywistosc,-mit-i-pamiec-gdansk,-1920-lutego-2015

Źródło: IPN

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL