Religia

28.03.2018

Poniedziałek Wielkanocny w Galerii Sztuki Średniowiecznej MNW

20.04.2018 "Wielkanoc w obrazach". Źródło: MNW "Wielkanoc w obrazach". Źródło: MNW

Galeria Sztuki Średniowiecznej Muzeum Narodowego w Warszawie zaprasza wszystkich zainteresowanych na warsztaty tematyczne w Poniedziałek Wielkanocny (2 kwietnia).

WARSZTATY DLA RODZIN Z DZIEĆMI 5–12 LAT
2 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) / 12.00
 
Wielkanocne świętowanie
 
Poniedziałek wielkanocny kojarzy nam się przede wszystkim ze śmigusem-dyngusem. Warto jednak wiedzieć, że przed wiekami wiosenne święto obfitowało w inne tradycje, takie jak siuda baba, śmigurty i diabelska noc. Przyjrzymy się najciekawszym i najbardziej niezwykłym zwyczajom wielkanocnym.
zbiórka w Holu Głównym / bilety 15 zł od 27 marca* / obecność opiekuna obowiązkowa / ok. 75 min
 
OPROWADZANIE TEMATYCZNE DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH
 
2 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) / 16.00
 
Wielkanoc w obrazach
 
Inspiracją dla scen pasyjnych i motywów paschalnych w sztuce były nie tylko relacje ewangeliczne. Swoją różnorodność i bogactwo zawdzięczają także bogatej tradycji apokryfów, legend, pism teologicznych, misteriów. Szukając przedstawień Wielkiejnocy w sztuce, przybliżymy bogactwo tej ikonografii.
 
zbiórka w Holu Głównym / bilet 20 zł od 27 marca* / ok. 50 minut

Źródło: MNW

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL