II Rzeczpospolita

16.06.2013 aktualizacja 11.08.2016

"W Słonimiu, Albertynie, Żyrowicach... Obrazki znad Szczary"

 "W Słonimiu, Albertynie, Żyrowicach... Obrazki znad Szczary" "W Słonimiu, Albertynie, Żyrowicach... Obrazki znad Szczary"

Dom Spotkań z Historią zaprasza na 73. "Opowieści z Kresów" Tomasza Kuby Kozłowskiego - "W Słonimiu, Albertynie, Żyrowicach... Obrazki znad Szczary". Na południową Nowogródczyznę, do Słonimia i miejscowości nad Szczarą zabierze słuchaczy Tomasz Kuba Kozłowski podczas 73. spotkania z cyklu „Opowieści z Kresów”.

Wielkie inwestycje Michała Kazimierza Ogińskiego i złote czasy miasta Słonimia, wizyta w rezydencji hrabiów Pusłowskich w Albertynie oraz „litewskiej Częstochowie” w Żyrowicach, walki z bolszewikami nad Szczarą i historia strzelców słonimskich, Słonim w obiektywie poleskiego fotografa - to niektóre wątki prezentacji.

Opowieść o mieście, w którym większość mieszkańców stanowili Żydzi i w którym urodził się założyciel firmy Marks & Spencer ilustrowana będzie oryginalną ikonografią z epoki. Przypominamy, że prezentacje z cyklu "Opowieści z Kresów" odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca dwukrotnie: o godz. 12.00 i o godz. 18.00.

19 czerwca 2013, środa, godz. 12.00 i 18.00, Dom Spotkań z Historią, Warszawska Inicjatywa Kresowa, ul. Karowa 20. (DSH)

 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL