Grudzień 1970

26.01.2012 aktualizacja 11.08.2016

Wernisaż wystawy „Krew robotników nie pójdzie na marne”

Dom Kultury Polskiej w Wilnie, Urząd Miasta Szczecin, Dom Kultury „Słowianin” ze Szczecina oraz szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej zapraszają na wernisaż wystawy „Krew robotników nie pójdzie na marne”.

Wystawa na 30 planszach przedstawia wydarzenia, jakie miały miejsce w Trójmieście, Elblągu oraz Szczecinie w grudniu '70 – styczniu '71 oraz ukazuje, jakim echem odbiły się one w głębi kraju. Przypomina m.in., że w Szczecinie doszło nie tylko do krwawo stłumionych zamieszek, ale przede wszystkim do dwóch wielkich strajków obejmujących niemal całe miasto i okolice. Strajków, których organizacja i cele posłużyły za wzór w trakcie Sierpnia '80. Wystawę opracowali pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie Katarzyna Rembacka i Paweł Miedziński.

Miejsce: Dom Kultury Polskiej w Wilnie, ul. Naugarduko 76.
Czas: 27 stycznia 2012 r., godz. 16.00.

(IPN)

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL