Polska po 1989 roku

01.10.2019

J. Gowin: na polskie uczelnie trafi w tym roku łącznie 5 mld zł więcej niż w poprzednim

Na polskie uczelnie trafi w tym roku łącznie 5 mld zł więcej niż w poprzednim. To jest zdecydowanie największy wzrost nakładów na naukę i szkolnictwo wyższe – powiedział we wtorek w Radomiu minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Wicepremier Gowin zauważył, że polskie uczelnie wkraczają w decydującą fazę wdrażania reformy szkolnictwa wyższego. "Tak jak od początku zapowiadałem, tej reformie towarzyszyć będzie wzrost nakładów na naukę i szkolnictwo wyższe. To znalazło potwierdzenie w kształcie tegorocznego budżetu; na polskie uczelnie trafi łącznie o 5 mld zł więcej niż w poprzednim roku" – stwierdził Gowin na konferencji prasowej w Radomiu. Dodał, że jest to "zdecydowanie największy wzrost nakładów na naukę i szkolnictwo wyższe".

"Duża część tych środków trafi poza główne metropolie akademickie, m.in. do Radomia. Tutaj już wkrótce będziecie świadkami nowych informacji, radosnego wydarzenia dla radomskiego uniwersytetu" – zapowiedział Gowin.

Dodał, że o szczegółach poinformuje za tydzień jego doradca Jan Strzeżek, kandydat na liście PiS do Sejmu w regionie radomskim, na którego zaproszenie Gowin przyjechał we wtorek do Radomia.

Jednocześnie minister szkolnictwa zaapelował do wszystkich sympatyków Zjednoczonej Prawicy o udział w wyborach 13 października. (PAP)

autor: Ilona Pecka

ilp/ ekr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL