Inne

08.10.2012 aktualizacja 18.07.2016

Koziołek Matołek oprowadza wirtualnie po regionie świętokrzyskim

O XVII-wiecznej Akademii Rakowskiej, marmurowych żłobach w stajniach zamku w Ujeździe i wielu innych ciekawostkach świętokrzyskiego można dowiedzieć się z gry internetowej „Zaczarowana kraina”. Po mapie regionu z rysunkami najciekawszych turystycznie miejsc w świętokrzyskim biega Koziołek Matołek. Kiedy trafi do wybranej przez grającego miejscowości najpierw opowiada o niej, a potem odpowiada na trzy quizowe pytania. Najlepsi mogą zebrać nawet 100 punktów zanim razem z koziołkiem trafią do Pacanowa.

„Gra internetowa to rozwinięcie gry planszowej, która już region promuje. Ma służyć zabawie i nauce, a równocześnie zachęcać do odwiedzenia poznanych dzięki koziołkowi miejsc" - powiedział w poniedziałek PAP dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach Jacek Kowalczyk.

Grę w wersji planszowej otrzymały szkoły podstawowe z regionów sąsiadujących z województwem świętokrzyskim. Jej wersja internetowa nadaje się do zabawy na lekcjach z tablicą interaktywną. I na takie wykorzystanie władze województwa świętokrzyskiego także liczą, bo zabawa zawiera informacje czasem ciekawsze niż przewodniki po regionie.

„Gra jest już dostępna w wersji testowej na stronie www.e-swietokrzyskie.pl/gra/public_html. Planujemy podwieszenie jej na wszystkich regionalnych stronach internetowych. Liczymy też na zainteresowanie nią wszystkich, którzy planują wycieczki w Góry Świętokrzyskie" - dodał Kowalczyk.

Opracowanie gra „Zaczarowana kraina" kosztowała samorząd województwa 15 tys. złotych. To trzeci w ciągu ostatnich dwóch lat projekt tego typu. W sieci można już zagrać w „Magiczne Świętokrzyskie" oraz w „Magiczne przygody na szlaku świętokrzyskich legend". (PAP)

and/ abe/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL