Polska po 1989 roku

24.07.2019

Minister edukacji podziękował policjantom za troskę o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podziękował funkcjonariuszom policji za niezwykłą troskę o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – w ich drodze do szkoły, podczas zajęć pozalekcyjnych, a teraz szczególnie w czasie letniego wypoczynku.

Szef MEN w środę w Święto Policji wystosował specjalny list adresowany do funkcjonariuszy policji.

"W dniu Święta Policji przekazuję wszystkim Państwu wyrazy najwyższego uznania. Dziękuję za ofiarną i pełną poświęcenia służbę, za gotowość wsparcia i niesienia pomocy innym" - napisał Piontkowski. Zaznaczył, że tegoroczne Święto Policji ma wyjątkowy charakter – jest obchodzone w roku 100. rocznicy utworzenia tej formacji.

"Policja Państwowa, powołana do istnienia tuż po odzyskaniu niepodległości, jest symbolem suwerennego państwa, które dba o porządek publiczny i bezpieczeństwo swoich obywateli. Misja powierzona Policji u początków odrodzonej państwowości polskiej jest wciąż naczelną wartością dla tysięcy Funkcjonariuszy. Każdego dnia z ogromną determinacją, niejednokrotnie z narażeniem życia i zdrowia, pełnią Państwo swoją służbę, dbając o bezpieczeństwo obywateli i ich dobytek. Potwierdzeniem tego zaangażowania jest niezwykle wysokie zaufanie społeczne do Policji, w której mieszkańcy naszego kraju widzą swojego sprzymierzeńca" - czytamy w liście.

"Jako Minister Edukacji Narodowej pragnę szczególnie podziękować za niezwykłą troskę o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – w ich drodze do szkoły, podczas zajęć pozalekcyjnych, a teraz szczególnie w czasie letniego wypoczynku. Podejmowane przez Państwa działania uwrażliwiają najmłodszych na zagrożenia, uczą odpowiedzialnego zachowania i świadomego reagowania w trudnych sytuacjach" - podkreślił.

Piontkowski życzył policjantom i policjantkom "skuteczności w działaniu, satysfakcji z pełnionej służby oraz poczucia dobrze spełnionego obowiązku" oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Święto Policji ustanowione zostało w 1995 roku i przypada 24 lipca – w rocznicę powołania przez Sejm w 1919 roku Policji Państwowej. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ mhr/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL