Solidarność

20.09.2018

"Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii" -  6. edycja konkursu dla szkół

Fundacja Centrum Solidarności organizuje konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii (1970–1990)". Do 6. edycji konkursu szkoły mogą zgłaszać się do 15 listopada.

"Naszym priorytetem jest szerokie upowszechnienie historii lat 1970-1990, bez mieszania jej z bieżącą polityką. Tego też oczekują od nas młodzi ludzie" - powiedziała pomysłodawczyni konkursu Danuta Kobzdej, prezes Fundacji Centrum Solidarności, cytowana w przesłanym PAP komunikacie.

Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego, po którym grupa 48 finalistów wojewódzkich przyjedzie do Gdańska na 3-dniową wizytę studyjną. Jej uczestnicy będą brali udział m.in. w warsztatach: tworzenia krótkich form filmowych, dziennikarskich, wystąpień publicznych, autoprezentacji; będą również zwiedzać miejsca związane z historią lat 1970-90. Do egzaminu finałowego przystąpią w trzyosobowych drużynach wojewódzkich. Ostatni etap konkursu odbędzie się w Poznaniu.
 
Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: www.olimpiadasolidarnosci.pl/rejestracja2018/ Na zwycięzców czekają indeksy czołowych uniwersytetów, stypendia naukowe oraz nagrody rzeczowe. Nauczyciele zwycięskich drużyn otrzymają również nagrody finansowe i rzeczowe. 

W ubiegłorocznej edycji konkursu wzięło udział 500 szkół oraz ponad 3 tys. uczniów z liceów i techników z całego kraju. 

Patronaty honorowe nad konkursem objęło: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.(PAP)

autor: Olga Łozińska

oloz/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL