Polska po 1989 roku

16.05.2018

Politechnika Gdańska zaprasza na nocne zwiedzanie kampusu

19 maja od godziny 19 do godziny 1 będą organizowane atrakcje związane z Europejską Nocą Muzeów. Jak podkreślają władze uczelni, kampus skrywa wiele tajemnic, które będzie można odkryć, biorąc udział w wydarzeniu.

Politechnika Gdańska planuje w ramach imprezy kilka wydarzeń jednocześnie. W Gmachu Głównym będzie można wysłuchać prelekcji o powstaniu uczelni jako najstarszej na Pomorzu, a także drugiej o architekturze budynku. Odbędzie się także koncert Chóru PG pod batutą dr hab. Dariusza Mroza, a pracownicy Wydziału Architektury poprowadzą warsztaty naukowe i kurs rysunku.

Na Dziedzińcu Fahrenheita odbędzie się prezentacja multimedialna o historii uczelni, będzie można także zobaczyć historyczny gabinet profesora Politechniki Gdańskiej i wystawę starodruków. Na kolejnym dziedzińcu – Heweliusza – zostaną wygłoszone prezentacje związane z fizyką i odbędzie się pokaz zabytkowych sprzętów. Politechnika przygotowała także strefę relaksu oraz gry i konkursy dla dzieci.

Atrakcje związane z Europejską Nocą Muzeów organizuje także wydział Chemii, Elektrotechniki i Automatyki oraz Wydział Mechaniczny.

Przy wejściu na teren Politechniki Gdańskiej od strony ul. Gabriela Narutowicza będzie punkt informacyjny, w którym będzie można odebrać plany kampusu z zaznaczonymi atrakcjami.

Miasto Gdańsk, aby ułatwić zwiedzającym przemieszczanie się między obiektami w ramach Europejskiej Nocy Muzeów, uruchomi w tym czasie bezpłatne połączenia autobusowe i tramwajowe. (PAP)

autor: Alicja Janczur

ajp/ wus/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL