Średniowiecze

14.10.2015 aktualizacja 18.07.2016

Portal edukacyjny poświęcony Janowi Długoszowi i jego czasom

Jan Długosz. Źródło: CBN Polona Jan Długosz. Źródło: CBN Polona

Informacje o Janie Długoszu, życiorys największego polskiego kronikarza, miejsca związane z jego życiem i twórczością, galeria zdjęć oraz wiele innych interesujących informacji i ciekawostek - to wszystko można znaleźć na portalu edukacyjnym www.jandlugosz.edu.pl

Serwis powstał we współpracy Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Magazynu Historycznego "Mówią wieki". Projekt jest realizowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu "Patriotyzm Jutra 2015".

Portal będzie skupiał wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach obchodów Roku Jana Długosza, którym Sejm RP ogłosił 2015 r., dzięki wysiłkom wielu środowisk naukowych oraz Polskiego Towarzystwa Historycznego. Na łamach www.jandlugosz.edu.pl będzie więc można zapoznać się z relacjami z konferencji naukowych, wystaw, imprez plenerowych.

Dla poszerzeniu wiedzy o Janie Długoszu w zakładce „Artykuły” zamieszczono, i będą stopniowo dodawane kolejne, artykuły z Magazynu Historycznego "Mówią wieki" o największym polskim kronikarzu oraz czasach, w których żył i je opisywał. Pojawi się też zakładka „Teczka Edukacyjna”, gdzie będzie można znaleźć przydatne dla uczniów, ale przede wszystkim dla nauczycieli materiały do wykorzystania na lekcjach historii. Pomogą one w sposób atrakcyjny przybliżyć uczniom postać naszego wielkiego kronikarza.

Źródło: portal edukacyjny www.jandlugosz.edu.pl

rda/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL