Polska po 1989 roku

08.01.2018

Szybka randka z nauką na Politechnice Śląskiej

„Speed dating z naukowcem, czyli olimpijczyk sam na sam z nauką” to najnowszy projekt realizowany na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, skierowany do uzdolnionych uczniów szkół średnich.

Uczestnicy mają szansę spotkać się sam na sam z naukowcem z wybranej przez siebie dziedziny nauki, poznać jego warsztat, wypytać o interesujące ich szczegóły.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik Politechniki Śląskiej Paweł Doś, w programie mogą wziąć udział najzdolniejsi uczniowie szkół średnich – finaliści olimpiad przedmiotowych, konkursów naukowych lub artystycznych na poziomie krajowym. Każdy uczeń przystępujący do programu ma możliwość wyboru trzech spotkań z naukowcami Politechniki Śląskiej o różnej tematyce. Wystarczy, że wybierze interesujące go tematy z listy kilkudziesięciu zagadnień.

Do wyboru ma tematy z przeróżnych dziedzin nauki, m.in. architektury, informatyki, mechatroniki, nanotechnologii, inżynierii materiałowej, kryptografii, chemii i wielu innych.

"Szybka randka" z naukowcem z Politechniki Śląskiej będzie trwała 90 minut. W tym czasie uczeń będzie mógł się dowiedzieć czegoś więcej na temat badań prowadzonych przez naukowca, pozna miejsce jego pracy, a także będzie miał szansę samodzielnie wykonać doświadczenia naukowe w laboratorium. Spotkania mogą być kontynuowane np. w formie projektu badawczego.

„Szybka randka z naukowcem może więc zakończyć się miłością do nauki” – podsumował Paweł Doś.

Nabór chętnych potrwa do 22 stycznia.(PAP)

autor: Anna Gumułka

lun/ agt/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL