Kultura i sztuka po 1989 roku

04.10.2016

Zwiedzanie Muzeum Śląskiego - w październiku dla studentów za złotówkę

Do końca października studenci mogą zwiedzać nową siedzibę Muzeum Śląskiego w Katowicach jedynie za złotówkę. W ramach specjalnej oferty placówka proponuje zwiedzanie sześciu wystaw stałych, czterech ekspozycji czasowych, a także skorzystanie z wieży widokowej.

„Niezależnie od tego, czy studiujesz robotykę na politechnice, finanse na akademii ekonomicznej czy malarstwo na akademii sztuk pięknych - warto udać się do Muzeum Śląskiego po inspirację, wiedzę, przeżycie estetyczne, ale również spotkanie ze świadkami przeszłości, czyli bogatą kolekcją Muzeum Śląskiego” - zachęca dyrektorka placówki Alicja Knast.

„Studentów szczególnie zapraszam na wystawę w Galerii jednego dzieła - artysta Dani Karavan swoją spektakularną instalacją dostarcza zwiedzającym wyjątkowych wrażeń” - dodała.

Przy dobrych warunkach atmosferycznych w ramach biletu dla studentów istnieje także możliwość podziwiania okolicy - przede wszystkim katowickiej Strefy Kultury - z platformy widokowej. Mieści się ona na dawnej wieży wyciągowej po kopalni Katowice -  na jej terenach powstał nowy gmach Muzeum Śląskiego, udostępniony zwiedzającym w połowie 2015 r.

Dzięki promocji studenci mogą sporo zaoszczędzić. Według cennika zamieszczonego na stronie internetowej, na co dzień zwiedzanie wystaw w nowej siedzibie Muzeum przy ul. Dobrowolskiego kosztuje 24 (bilet normalny) lub 16 zł (ulgowy).

W Muzeum Śląskim w Katowicach można zobaczyć m.in. kolekcje sztuki polskiej oraz plastyki nieprofesjonalnej. Znajduje się w nim również wystawa przygotowana na podstawie zbiorów Centrum Scenografii Polskiej – „Laboratorium przestrzeni teatralnych. Przeszłość w teraźniejszości” oraz ciesząca się nieustannym zainteresowaniem ekspozycja o historii Górnego Śląska: „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”.

W opinii przedstawicieli Muzeum na specjalną uwagę zasługuje otwarta niedawno wystawa czasowa przygotowana specjalnie z myślą o przestrzeni Galerii jednego dzieła przez izraelskiego rzeźbiarza Daniego Karavana.

Akcja „Rozpocznij od kultury”, upoważniająca do wstępu na wystawy Muzeum Śląskiego za 1 zł za okazaniem legitymacji studenckiej, potrwa do 30 października.(PAP)

kon/ mow/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL