Kultura i sztuka w okresie międzywojennym

30.06.2015 aktualizacja 18.07.2016

Historia polskiego kina: Ciepły uśmiech zimnego drania

Eugeniusz Bodo z aktorką Norą Ney. W 1933 roku zostali wybrani królewską parą polskiego kina. Fot. NAC Eugeniusz Bodo z aktorką Norą Ney. W 1933 roku zostali wybrani królewską parą polskiego kina. Fot. NAC

Był najpopularniejszym aktorem II Rzeczypospolitej, bohaterem romansów, celebrytą i biznesmenem, a jego życie tragicznie dobiegło końca w sowieckim łagrze. Eugeniusz Bodo idealnie więc nadaje się na bohatera serialowej opowieści.

Do nakręcenia jego biografii przymierzał się kilkanaście lat temu Andrzej Kotkowski, scenariusz miał pisać Józef Hen, ale zabrakło wsparcia, głównie finansowego. Dopiero sukces rosyjskiego serialu o Annie German uświadomił decydentom, że losy Eugeniusza Bodo to kapitalny materiał filmowy łączący miłosne przygody, przeboje i żarty dawnych kabaretów z koszmarem II wojny oraz sowieckim terrorem. Efekty obecnej pracy ekipy TVP widzowie poznają więc w przyszłym roku.

Źródło: Plus Minus

Czytaj cały tekst na www.rp.pl

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL