Religia

13.02.2020

Powstaje hiszpański film o życiu św. Jana Pawła II

Papież Jan Paweł II. Fot. PAP/J. Ochoński Papież Jan Paweł II. Fot. PAP/J. Ochoński

Hiszpański reżyser Jose Maria Zavala rozpoczął prace nad filmem fabularnym dotyczącym życia św. Jana Pawła II. Obraz ma trafić do kin w maju 2020 roku, kiedy przypada setna rocznica urodzin polskiego papieża.

Jak poinformował producent filmu, spółka European Dreams Factory, zbieżność planowanego terminu premiery jest nieprzypadkowa i ma być formą upamiętnienia pochodzącego z Polski papieża.

CZYTAJ TAKŻE

“W pierwszej kolejności obraz pt. +Wojtyła. Śledztwo+ trafi do kin w Hiszpanii, Polsce oraz Meksyku” - ujawnił producent, wskazując, że najbardziej prawdopodobną datą premiery będzie 15 maja.

Z informacji, jakie przekazał hiszpańskim mediom Zavala, wynika, że film będzie thrillerem, w którym zostaną wykorzystane materiały dokumentalne, m.in. dotyczące zamachu na życie papieża z 13 maja 1981 r., do którego doszło na rzymskim placu św. Piotra.

Hiszpański reżyser w filmie przedstawi też wątki związane z inwigilowaniem byłego arcybiskupa Krakowa przez polskie komunistyczne służby bezpieczeństwa.

CZYTAJ TAKŻE

“Film o św. Janie Pawle II będzie się opierał na informacjach dotychczas mało znanych, choć pochodzących od bezpośrednich świadków zdarzeń związanych z papieżem. Obraz ten będzie jednym wielkim śledztwem, dramatem z intrygą w tle” - zapowiedział hiszpański reżyser.

Zdjęcia do filmu “Wojtyła. Śledztwo” realizowane będą m.in. w Hiszpanii, Polsce oraz we Włoszech.

Zavala, który w przeszłości pracował jako dziennikarz publicznej hiszpańskiej telewizji TVE, reżyserował już filmy dokumentalne i fabularne, m.in. “Tajemnicę Ojca Pio” o życiu zmarłego w 1968 r. włoskiego kapucyna i mistyka św. Pio z Pietrelciny.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ akl/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL