Kultura i sztuka po 1989 roku

16.04.2018

Rozpoczął się nabór filmów do konkursów w ramach Kameralnego Lata w Radomiu

Źrodło: Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato Źrodło: Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato

Rozpoczął się nabór filmów krótkometrażowych do trzech konkursów festiwalowych 11. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato w Radomiu. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 15 maja.

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato odbędą się w od 1 do 7 lipca. To największa, organizowana poza Warszawą, impreza filmowa w woj. mazowieckim. Festiwal odbywa się w Radomiu od jedenastu lat. Prezentowane są na nim polskie filmy, przede wszystkim krótkometrażowe, nakręcone przez młodych reżyserów.

W ramach festiwalu przewidziane są trzy konkursy, przeznaczone zarówno dla twórców niezależnych, studentów szkół filmowych, jak i filmowców-amatorów.

Specyfiką radomskiego festiwalu filmowego jest jego profil społeczny. "Dlatego w konkursie głównym preferowane będą produkcje poruszające ważne zagadnienia społeczne, nieunikające kontrowersji, ostrej artystycznej wymowy czy trudnej tematyki" - poinformowała Weronika Skwarzec z biura prasowego festiwalu.

Tematyka produkcji zgłaszanych do Konkursu Filmów Niezależnych jest zupełnie dowolna. "Obrazy muszą być zrealizowane poza oficjalnym systemem produkcji filmowej i telewizyjnej, czyli na przykład nie mogą być finansowane ze środków publicznych" - zaznaczyła Skwarzec.

Festiwalowi towarzyszą warsztaty, otwarte projekcje filmowe, imprezy plenerowe, panele dyskusyjne i spotkania z filmowcami.

Głównym organizatorem Kameralnego Lata jest Stowarzyszenie Filmforum, współorganizatorami: Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria. (PAP)

autor: Ilona Pecka

ilp/aszw/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL