Kultura i sztuka po 1989 roku

23.04.2019

Rozpoczął się nabór filmów do konkursów w ramach Kameralnego Lata w Radomiu

Rozpoczął się nabór filmów krótkometrażowych do dwóch konkursów festiwalowych 12. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato w Radomiu. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 20 maja.

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato odbędą się w od 7 do 13 lipca. To największa, organizowana poza Warszawą, impreza filmowa w woj. mazowieckim. Festiwal odbywa się w Radomiu od dwunastu lat. Prezentowane są na nim polskie filmy, przede wszystkim krótkometrażowe, nakręcone przez młodych reżyserów. Festiwalowi towarzyszą warsztaty, otwarte projekcje filmowe, imprezy plenerowe, panele dyskusyjne i spotkania z filmowcami.

"Po każdej edycji, przekonujemy się o rosnącej randze Kameralnego Lata. Podnosząc niezmiennie poprzeczkę w zakresie poziomu artystycznego, szukamy filmów, które mają głęboki, humanistyczny wymiar, dotykają współczesnych problemów i są w stanie skłonić widzów oraz jurorów do gorącej dyskusji" - zaznaczyła dyrektor artystyczna festiwalu Ada Bogdziewicz.

Do Konkursu Głównego można zgłaszać wszelkie formy i gatunki filmowe, trwające nie dłużej niż 40 minut, wyprodukowane po 1 stycznia 2017 r. Autorami filmów mogą być zawodowi twórcy filmowi, studenci i absolwenci szkół artystycznych oraz filmowcy tworzący poza głównym obiegiem produkcji i dystrybucji audiowizualnej.

Z kolei Konkurs Filmów Odrzutowych Hyde Park to – według organizatorów - szansa dla autorów filmów nieoczywistych, eksperymentalnych, które wykraczają poza standardowe kategorie gatunkowe. Swoje produkcje do udziału w tej sekcji konkursowej mogą zgłaszać wszyscy zainteresowani. Proponowane filmy nie mogą trwać dłużej niż 15 minut.

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato to jedyny festiwal filmowy w Polsce organizowany w ścisłej współpracy z polskimi służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu. Współorganizatorem wydarzenia są także: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria "Łaźnia" . Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Filmforum.

Kameralne Lato objęte jest mecenatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie. (PAP)

autor: Ilona Pecka

ilp/agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL