Kultura i sztuka po 1989 roku

03.08.2017

Wielka Brytania: zmarł aktor Robert Hardy

W wieku 91 lat zmarł w Wielkiej Brytanii aktor filmowy, teatralny i telewizyjny Robert Hardy znany m.in. z roli Korneliusza Knota z filmów o Harrym Potterze. O śmierci aktora powiadomił portal BBC, powołując się na oświadczenie rodziny.

Hardy rozpoczął swoją aktorską karierę po II wojnie światowej. Największą popularność przyniosła mu rola Siegfrieda Farnona w serialu BBC "Wszystkie zwierzęta duże i małe". Aktor wielokrotnie wcielał się w postać Winstona Churchilla.

Młodszym widzom Hardy znany jest z roli Korneliusza Knota w ekranizacjach cyklu powieści o Harrym Potterze.

W 1981 roku został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego. (PAP)

ndz/ kar/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL