Kultura i sztuka po 1989 roku

09.08.2019

140 projektów otrzyma dofinansowanie z programu Kultura – Interwencje 2019

II nabór do programu Kultura – Interwencje 2019 został rozstrzygnięty, dofinansowanie otrzyma 140 projektów. Złożono 872 wnioski – podaje Narodowe Centrum Kultury.

NCK w oświadczeniu na opublikowanym w piątek na swojej stronie internetowej przypomniało, że "celem programu jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym, a także upamiętniania polskiego dziedzictwa historycznego".

Podano, że "środki finansowe programu przeznaczone są na wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym".

NCK poinformowało, że organizacja ta wystąpiła do ministra kultury o zwiększenie kwoty przeznaczonej na dofinansowania o 2,2 mln zł. "Łącznie ze środkami pozostałymi po I naborze możliwe więc było udzielenie dofinansowań w wysokości blisko 5,5 mln zł. Dzięki temu wsparcie finansowe uzyskało łącznie 140 wnioskodawców – wszystkie wnioski o punktacji równej lub większej niż 75 pkt" - podano.

Dofinansowanie otrzyma m.in. Fundacja Art Industry na Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit '19, Towarzystwo Przyjaciół Chorzel na projekt "PoGRAnicze" - teatralna podróż po historii jednej granicy, Stowarzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej na II Festiwal Muzyczny Niepodległa Wielu Wymiarów, Fundacja Republikańska na zorganizowanie XIV Kongresu Republikańskiego.

Pełny wykaz wniosków znajduje się pod adresem https://nck.pl/dotacje-i-stypendia/dotacje/programy-dotacyjne-nck/kultura-interwencje/aktualnosci/kultura-interwencje-wyniki-ii-naboru-blisko-5-5-mln-zl-na-projekty (PAP)

autor: Olga Łozińska

oloz/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL