Kultura i sztuka po 1989 roku

13.03.2018

Beyonce i Jay-Z wystąpią na PGE Narodowym 30 czerwca

30 czerwca br. Beyonce i Jay-Z wystąpią na stołecznym PGE Narodowym w ramach trasy koncertowej On The Run 2. Tournee obejmuje 15 koncertów w Europie oraz 21 w Ameryce Południowej. Trasa rozpocznie się 6 czerwca w Cardiff w Wielkiej Brytanii.

Beyonce wystąpi w Polsce po raz drugi. Na koncert fani czekali 5 lat. W 2013 roku pojawiła się na Orange Warsaw Festiwal. Jay-Z występował między innymi na Open'er Festival w Gdyni i Coke Live Music Festival w Krakowie.

Jak podała agencja Live Nation Polska sprzedaż biletów na warszawski koncert rozpocznie się 22 marca, szczegóły na stronie livenation.pl.

Beyonce to amerykańska piosenkarka R&B. Sławę zyskała pod koniec lat 90. jako liderka zespołu Destiny’s Child. Swój pierwszy solowy album "Dangerously in Love" wydała w 2003 roku. Płyta ta dostała pięć nagród Grammy. W 2011 roku Beyonce została uhonorowana nagrodą specjalną Billboard Millennium Award, za dokonania oraz wpływ na rozwój przemysłu muzycznego. W 2012 roku telewizja VH1 umieściła ją na trzecim miejscu listy 100 najwybitniejszych kobiet w muzyce.

Jay-Z jest amerykańskim raperem i biznesmen. Jest jednym z najlepiej zarabiających artystów oraz przedsiębiorców w Stanach Zjednoczonych, z majątkiem szacowanym na ponad pół miliarda USD. Jego albumy rozeszły się w blisko 50 mln egzemplarzy. Artysta zdobył piętnaście nagród Grammy. Jego albumy Reasonable Doubt (1996) i The Blueprint (2001) zostały umieszczone przez magazyn Rolling Stone na liście 500 albumów wszech czasów.

Jay-Z i Beyonce występują razem od 2002 roku kiedy to nagrali wspólnie swoją pierwszą piosenkę, "'03 Bonnie & Clyde". Od 2008 roku są małżeństwem. W wydaniu Księgi rekordów Guinnessa z 2011 roku, Beyonce i Jay-Z zostali uznani za najbardziej wpływową i najlepiej zarabiającą parę świata. (PAP)

autor: Olga Łozińska

edytor: Paweł Tomczyk

oloz/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL