Kultura i sztuka po 1989 roku

11.04.2019

Francuski pisarz Bernard Minier otrzyma Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru

Francuski pisarz Bernard Minier otrzyma w tym roku we Wrocławiu Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru. To wyróżnienie - przyznawane wybitnym twórcom literatury kryminalnej - wręczane jest co roku w trakcie odbywającego się w stolicy Dolnego Śląska Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

Jak poinformowała w czwartek PAP Ewa Dąbrowska, rzecznik Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, Bernard Minier odbierze Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru 1 czerwca, wcześniej zaś spotka się z czytelnikami. 

Minier napisał dotąd siedem powieści. W Polsce ukazały się do tej pory: „Bielszy odcień śmierci”, „Paskudna historia, „Krąg”, „Nie gaś światła”, „Noc” oraz „Siostry”. 

W 2019 roku Międzynarodowy Festiwal Kryminału odbędzie się w dniach 28 maja–2 czerwca. Nie podano jeszcze szczegółów programu. 

W ramach imprezy odbywają się spotkania z autorami, warsztaty literackie, wykłady i panele dyskusyjne. W trakcie festiwalu wręczana jest Nagroda Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej wydanej w roku poprzedzającym edycję festiwalu. Pierwszym laureatem był Marek Krajewski, który w 2004 r. otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru za powieść "Koniec świata w Breslau".(PAP) 

autor: Piotr Doczekalski 

pdo/ mabo/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL