Kultura i sztuka po 1989 roku

14.03.2018

I Gdańskie Targi Książki z udziałem 70 wydawnictw - od piątku

70 wydawnictw z całego kraju weźmie udział w rozpoczynających się w piątek I Gdańskich Targach Książki. Podczas trzydniowej imprezy odbędą się ogólnopolskie premiery kilku książek oraz spotkania z autorami.

"Ideą Gdańskich Targach Książki jest promocja czytelnictwa oraz umożliwienie czytelnikom z Gdańska i Trójmiasta bezpośredniego spotkania się z autorami książek. Takiego wydarzenia w powojennej historii Gdańska jeszcze nie było, uznaliśmy więc, że trzeba, jak najszybciej wypełnić tę lukę" - powiedziała w środę PAP organizatorka imprezy, Magda Kalisz.

Swoje tytuły w Gdańsku prezentować będą takie oficyny wydawnicze krajowe i lokalne jak: Akapit, Czarna Owca, Czytelnik Warszawa, Dom Wydawniczy Rebis, Karakter, Muza, Nasza Księgarnia, Ośrodek Karta, Słowo/Obraz Terytoria, Sonia Draga, W Drodze, Wiatr Od Morza, Wielka Litera, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Jedność, Wydawnictwo Literackie, Znak.

Zgodnie ze zwyczajem przyjętym na tego typu imprezach wydawnictwa będą oferować swoje książki w promocyjnych cenach.

Jedną z atrakcji Gdańskich Targów Książki będą ogólnopolskie premiery kilku najnowszych tytułów takich jak m.in. "Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej" Cezarego Łazarewicza, "Komeda. Osobiste życie jazzu" Magdaleny Grzebałkowskiej oraz "Walka obrazów. Przedstawienia wobec idei w Wolnym Mieście Gdańsku" Jacka Friedricha.

W trakcie Gdańskich Targów Książki odbędzie się ponad 30 spotkań z autorami książek i wydarzeń towarzyszących. Dla najmłodszych gości imprezy zorganizowana zostanie "Strefa dzieci", w której zaplanowano m.in. warsztaty tworzenia własnych książek oraz japońskich latawców.

Miejscem targów będzie Polska Filharmonia Bałtycka na wyspie Ołowianka. Spotkania z twórcami oraz imprezy towarzyszące, oprócz siedziby PFB, odbywać się będą także w Nadbałtyckim Centrum Kultury, Instytucie Kultury Miejskiej, Bibliotece Pod Żółwiem, Sztuce Wyboru oraz Centrum św. Jana. (PAP)

autor: Robert Pietrzak

edytor: Paweł Tomczyk

rop/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL