Kultura i sztuka po 1989 roku

25.06.2019

Instytucje kultury z Frankfurtu nad Odrą z ofertą dla polskiej publiczności

Po raz pierwszy Forum Kleista oraz Filharmonia C.P.E. Bacha we Frankfurcie nad Odrą – sąsiedzkim mieście Słubic (Lubuskie) - oferują pakiet abonamentowy przygotowany specjalnie dla polskiej publiczności – poinformowała rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Słubicach Beata Bielecka.

Z 15 przedstawień abonenci będą mogli stworzyć swój własny program. W ofercie znajdują się widowiska baletowe, koncerty muzyki klasycznej, pokaz malarstwa piasku, opera (z polskimi napisami) oraz festiwal muzyki świata transVOCALE.

Przy wyborze trzech, pięciu lub siedmiu wydarzeń w ramach karnetu abonamentowego goście będą mogli zaoszczędzić do 23 proc. w stosunku do cen wyjściowych - dodała Bielecka.

Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak podkreślił, że ta propozycja doskonale wpisuje się w ideę "dwumiasta".

„To jest nasz cel, żeby o współpracy rozmawiać językiem korzyści. Kultura od lat jest filarem naszej integracji i bardzo się cieszę, że dzięki nowej ofercie Forum Kleista ten filar będzie jeszcze solidniejszy” – powiedział Olejniczak.

„Tą ofertą po raz kolejny udowadniamy uniwersalne możliwości kultury budującej mosty z dala od językowych barier i pozwalającej doświadczać jej wspólnie wszystkimi zmysłami. To ważny krok dla dwumiasta. Cieszymy się na spotkania oraz wymianę z naszymi polskimi sąsiadami” – powiedział kier. artystyczny Forum Kleista we Frankfurcie nad Odrą (centrum kultury – PAP) Florian Vogel.

Informacje na temat oferty, programu i cen znaleźć można na stronie internetowej www.kleistforum.de lub w broszurze dotyczącej polskiego abonamentu, która od tego tygodnia znajdować się będzie w kasach prowadzących przedsprzedaż i różnych instytucjach w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ itm/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL