Kultura i sztuka po 1989 roku

22.08.2019

Jubileuszowy festiwal szantowy Port Pieśni Pracy w Tychach

Osiem koncertów z udziałem kilkunastu wykonawców z kraju i gości z Francji – Booze Brothers – złoży się na rozpoczynającą się w piątek jubileuszową XXXV edycję festiwalu szantowego Port Pieśni Pracy w Tychach.

"Oprócz koncertów piątkowy wieczór rozpoczynający festiwal uzupełni prelekcja na temat pracy na dawnych żaglowcach z ilustracjami legendy szantowej Stana Hugilla, a także nauka gry na tradycyjnym instrumencie - kościach oraz kino pod chmurką, w którym pokazany zostanie film o Aleksandrze Dobie" - zapowiedział w czwartek dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach Paweł Drzewiecki.

Wystąpi kilkunastu wykonawców, m.in. Marek Szurawski, Atlantyda, Grzegorz Tyszkiewicz, North Cape, Leje na Pokład, Perły i Łotry oraz francuski zespół Booze Brothers.

Artyści zagrają na kilku scenach - w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, nad Jeziorem Paprocany, w klubie Underground oraz w Gemini Park Tychy. Festiwal Potrwa do niedzieli. (PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/ itm/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL