Kultura i sztuka po 1989 roku

25.06.2019

Koncerty, filmy i warsztaty dla dzieci i dorosłych w ramach lata w Białymstoku

Koncerty różnych gatunków muzyki, plenerowe kino, warsztaty np. z wykonywania teatralnych lalek - znalazły się wśród licznych propozycji kulturalnych na lato dla dzieci i dorosłych, które przygotował Białostocki Ośrodek Kultury (BOK).

Cała ofertę imprez w ramach "Lata" dla dzieci oraz koncertowo-filmowego "Lata w mieście" dla dorosłych, a także atrakcje, jakie czekają gości 24. Podlaskich Koncertów Organowych zaprezentowano we wtorek na konferencji prasowej w BOK.

Dyrektor tej miejskiej placówki kultury Grażyna Dworakowska podkreśliła, że przygotowane przedsięwzięcia są dedykowane tym osobom, które odpoczywają w mieście, nie wyjechały na wakacje, ale też turystom odwiedzającym Białystok.

Akcja "Lato", zorganizowana z myślą o dzieciach, zacznie się 1 lipca i potrwa do 19 lipca - poinformowała Urszula Wysocka z BOK. Od poniedziałku do piątku odbywać się będą w tym terminie projekcje filmów, warsztaty rodzinne, spektakl teatralny oraz prezentacja podróżnicza.

Jednym z elementów akcji będą warsztaty lalkarskie ze studentami Akademii Teatralnej - Anitą Piotrowską i Oskarem Lasotą, którzy będą uczyć wykonywania teatralnych lalek. O swoich podróżach po Afryce opowiadać będą Anna i Krzysztof Kobusowie, będą też prowadzić warsztaty poznawcze poświęcone zwierzętom Afryki i afrykańskim instrumentom. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach sensorycznych, poznawać kolory. Przewidziano również zajęcia z produkcji naturalnych kosmetyków. Filmy, które będą pokazywane w BOK są dostosowane do różnych grup wiekowych młodych odbiorców.

Od 6 lipca do 18 sierpnia zaplanowano również koncerty i pokazy kina plenerowego w ramach akcji "Lato w mieście". Akcję rozpocznie 6 lipca wieczorny pokaz filmu "Człowiek delfin". Kino w plenerze będzie pokazywane na ekranie ustawionym przed Białostockim Ośrodkiem Kultury. Będą tam wystawione leżaki. Pokazy kinowe odbywać się będą co dwa tygodnie - do 17 sierpnia.

5 lipca w bazylice katedralnej w Białymstoku rozpocznie się 24. odsłona Podlaskich Koncertów Organowych. W kilku kościołach w Białymstoku, ale też w Hajnówce i w Drohiczynie grać będą organiści z Polski, Danii, Holandii, Estonii, Rosji.

7 lipca rusza cykl koncertów plenerowych, które będą się odbywać w zielonej przestrzeni miasta: w Parku Planty, w Ogrodach Branickich. "W tym roku będziemy uczestniczyć w koncertach z różną muzyką, bo usłyszymy i utwory z Kabaretu Starszych Panów, trochę tanga, utwory jazzowe" - powiedziała Elżbieta Puczyńska z Białostockiego Ośrodka Kultury. Koncerty będą się odbywać co dwa tygodnie.

Na 16 sierpnia - w ramach cyklu "Białystok pamięta" - BOK zaplanował koncert "Yiddish Tango" (Olga Avigail i Tango Attack), upamiętniający kolejną rocznicę wybuchu powstania w getcie białostockim. (PAP)

autor: Izabela Próchnicka

kow/ mabo/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL