Kultura i sztuka po 1989 roku

16.07.2019

Polish Hip-Hop Festival z rekordową liczbą ponad 100 wykonawców

Rekordowa liczba ponad 100 wykonawców wystąpi na 7. Polish Hip-Hop Festival, który na nadwiślańskiej plaży w Płocku odbywać się będzie od 1 do 3 sierpnia. Na koncerty przygotowanych zostanie pięć scen – poinformowali we wtorek organizatorzy imprezy.

Jak podkreślili, w trakcie tegorocznej odsłony Polish Hip-Hop Festival występy artystów poprowadzą „uznani w środowisku hip-hopowym konferansjerzy i raperzy”, a wśród nich znajdą się Filip Rudanacja, Flint, CNE i Numer Raz.

„Pragniemy poinformować, że mamy już kompletny line-up festiwalu oraz znamy wszystkie sceny, na których wystąpią najpopularniejsi polscy artyści. Raperzy zagrają na: Main Stage, Red Bull Music Stage, Tidal Music Stage oraz na Strefie Pełnolets'ów. Dodatkowo pojawi się jeszcze jedna scena, na której będzie stale obecny DJ” – oznajmili organizatorzy Polish Hip-Hop Festival. Zapowiedzieli jednocześnie, iż w tym roku podczas koncertów na nadwiślańskiej plaży w Płocku „wystąpi rekordowa liczba ponad 100 wykonawców”.

„Czego można spodziewać się po takiej liczbie artystów? Pełnego przekroju polskiego rapu - swoich faworytów znajdą zarówno fani nowej szkoły, jak i ci, dla których najważniejsza jest klasyka” – anonsują twórcy Polish Hip-Hop Festival. I dodają: „Nie zabraknie również zagranicznych raperów - są nimi Islandczyk Emmsje Gauti i Hiszpan Bambax. Oczywiście to nie wszystko”.

Wymieniając artystów polskiej sceny hip-hop, organizatorzy płockiego festiwalu zapewniają, iż „zagrają najwięksi z największych”, w tym Sokół, Tede, PRO8L3M, Paluch, O.S.T.R. i Kali, a swoje showcase'y zaprezentują m.in. Chillwagon - Borixon, Żabson, Reto, Kizo, Qry oraz Zetha, a także SBM Label - Solar, Białas, Bedoes, Jan-rapowanie, White 2115, Beteo, Mata, Moli, Kacperczyk, Lanek i DJ Johny.

CZYTAJ TAKŻE

„W tym roku ponownie będziemy rejestrowali dawców szpiku dla Fundacji DKMS. Jest to niezależna organizacja non-profit, której zadaniem jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego” – informują twórcy Polish Hip-Hop Festival. Przypominają zarazem, że podczas dotychczasowych edycji tej imprezy udało się znaleźć sześciu dawców.

Jak wspominają organizatorzy, zeszłoroczny Polish Hip-Hop Festival „zgromadził rekordową publiczność - w Płocku bawiło się blisko 15 tys. ludzi”. „Wszystko wskazuje na to, że pobijemy ten wynik” – zapowiadają. Wspominają jednocześnie, iż „stałym elementem programu festiwalu jest Płocka Bitwa Freestyle'owa, której początki sięgają 2001 r., kiedy to zmierzyli się ze sobą Gib Gibon Skład i Obrońcy Tytułu”.

„Eliminacje rozpoczną się w czwartek, 1 sierpnia, natomiast finał odbędzie się w sobotę, 3 sierpnia, na scenie Red Bull Music Stage” – informują twórcy Polish Hip-Hop Festival, dodając, że zgłoszenia na Płocką Bitwę Freestyle'ową można składać poprzez formularz w zakładce pobierz: http://bit.ly/2Xyq6vL.

Polish Hip-Hop Festival gości na malowniczej, nadwiślańskiej plaży w Płocku od 2013 r. W tym roku, jak poprzednio, na gości wydarzenia czekało będzie pole namiotowe, a także foodtrucki i specjalna strefa merchandise.

W marcu twórcy imprezy zapowiedzieli organizowanie Polish Hip-Hop Music Awards, cyklicznego wydarzenia, podczas którego artyści rodzimej sceny tego gatunku muzycznego otrzymywaliby specjalne nagrody - pierwsza edycja ma odbyć się na początku 2020 r.; nagrody zostaną przyznane w 14. kategoriach i wręczone podczas uroczystej gali. (PAP)

mb/ itm

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL