Kultura i sztuka po 1989 roku

16.09.2019

Premiera „Like a Diva” w Teatrze Druga Strefa - w piątek

„Like a Diva”. Źródło: Teatr Druga Strefa „Like a Diva”. Źródło: Teatr Druga Strefa

Spektakl to historia zmagań młodej śpiewaczki i swoisty kurs przetrwania w świecie kultury wysokiej, nie do końca poważnej - poinformował PAP Sylwester Biraga, reżyser monodramu operowego „Like a Diva”. Premiera w piątek - w Teatrze Druga Strefa.

"Nad tym jak wygląda życie początkującego śpiewaka operowego nie zastanawiał się prawdopodobnie nikt oprócz samych zainteresowanych. Spektakl to historia zmagań młodej śpiewaczki i swoisty kurs przetrwania w świecie kultury wysokiej, nie do końca poważnej, a czasem nawet kabaretowej w swojej przewrotności" - napisał w informacji przesłanej PAP reżyser przedstawienia.

Spektakl będzie grany z muzyką na żywo.

"O elastyczności, trzymaniu linii, pozycji i survivalu operowym w swoim mono-kabareto-dramacie operowym przeplatanym największymi przebojami muzyki klasycznej opowie Małgorzata Pawłowska" - czytamy w zapowiedzi.

Reżyseria i scenografia - Sylwester Biraga. Pomysł spektaklu - Attila Horvath. Realizacja techniczna - Eligiusz Baranowski.

Premiera - 20 września o godz. 20 w Teatrze Druga Strefa (ul. Magazynowa 14a). Kolejne przedstawienie - 21 września br.

Teatr Druga Strefa to jedna z pierwszych warszawskich niepublicznych scen repertuarowych oficjalnie założona w 1997 r., choć działająca nieprzerwanie od roku 1989 (na początku jako nieinstytucjonalna grupa teatralna). Powołana do życia przez dyrektora Sylwestra Biragę jest "otwartym miejscem nieskrępowanej wymiany twórczej". Poza produkcją własnych spektakli, nierzadko gości debiutantów, artystów offowych, niezależnych, alternatywnych.

Od 3 lutego 2006 r. siedziba teatru znajduje się w postindustrialnej przestrzeni przy ul. Magazynowej 14a na Mokotowie.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL