Kultura i sztuka po 1989 roku

15.11.2019

Premiera drugiej odsłony „Morderca jest wśród nas” w Teatrze WARSawy

W ramach Społecznej Sceny Debiutów realizowanej w Teatrze WARSawy przygotowaliśmy nową premierę, która odbędzie się w Teatrze Syrena. 22 listopada zaprezentujemy drugą odsłonę spektaklu „Morderca jest wśród nas”.

"W nowym cyklu bierzemy zbrodnie na warsztat dawnej stolarni Teatru Syrena. W tej niedostępnej wcześniej dla widzów przestrzeni będziemy stwarzać na ich oczach wariacje kryminalne. Nastrój zbuduje doborowa trupa aktorska i instrument dźwięczący na żywo. Nie będzie sceny, ani widowni - będzie improwizacja, w której mogą wziąć udział tylko chętni widzowie" - napisała pr manager Hanna Białoń.

"Zagłębiamy się w historię Warszawy, czerpiemy z prawdziwych wydarzeń i znanych postaci, a potem puszczamy wodze fantazji. Kto okaże się mordercą? O tym za każdym razem zdecydują widzowie, a trupa spełni ich ostatnią wolę" - czytamy w zapowiedzi spektaklu.

Odsłona druga spektaklu "Morderca jest wśród nas" została zatytułowana "069 zgłoś się".

"PRL, lata 70. Gierek właśnie sprowadził Coca-Colę, z olimpiady w Montrealu ze złotem wracają Szewińska, Wszoła i siatkarze Wagnera. W radiu Unitra śpiewa zespół Gawęda. Przed dancingiem w Sali Kongresowej taksówkarze zmieniają się za kierownicą żółtego dużego fiata, Karwowski z Maliniakiem idą opijać zakończenie budowy Trasy Łazienkowskiej, a w toalecie znaleziono trupa. Badylarz, inżynier, żołnierz czy szpieg?" - napisano o spektaklu.

Zespół teatralny postara się rozwiązać zagadkę tego morderstwa. "A więc - 069 zgłoś się!" - czytamy w zapowiedzi.

Jak dodała Białoń, trupa aktorska w kolejnych miesiącach zajmie się "porachunkami żydowskich gangów na Karcelaku, mordem w domu publicznym w okupowanej Warszawie, zbrodnią na pokładzie transatlantyku MS Batory wiozącego zespół Mazowsze oraz denatem w pokoju hotelowym Eltona Johna".

Ramy fabularne zbrodni stworzą Joanna Drozda i Michał Wybieralski. Reżyseria na żywo i performowanie aktorskie - Joanna Drozda. Scenografię zaprojektował Piotr Polak.

Występują: Olga Mysłowska i Daniel Pigoński, Wioletta Kopańska, Michał Murawski, Joanna Drozda i inni.

Premiera - 22 listopada o godz. 20.30 w Stolarni Teatru Syrena (ul. Litewska 3).(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ pat/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL