Kultura i sztuka po 1989 roku

18.08.2019

Premiera plenerowego „Pinokia” 24 sierpnia w Warszawie

Premiera plenerowego spektaklu „Pinokio” w reż. Michała Derlatki w Warszawie Premiera plenerowego spektaklu „Pinokio” w reż. Michała Derlatki w Warszawie

Widowisko podwórkowe, oparte na umowności, zdolne zadziać się w każdej przestrzeni, w której znajdą się chętni do przyjęcia teatru widzowie – stołeczny Teatr Baj zapowiada premierę plenerowego spektaklu „Pinokio” w reż. Michała Derlatki, która odbędzie się 24 sierpnia na pl. Hallera.

"Grupa wędrownych, w pełnym tego słowa znaczeniu, Bajowych aktorów wybierze się na praskie podwórka, aby opowiedzieć historię Pinokia. Będzie hucznie, muzycznie, teatralnie i z rozmachem. A wszystko po to, żeby mocnym głosem bronić kruchej wrażliwości dzieci oraz ich prawa do szczerej ciekawości świata" - napisano na stronie Teatru Baj.

Teatr Baj: Grupa wędrownych, w pełnym tego słowa znaczeniu, Bajowych aktorów wybierze się na praskie podwórka, aby opowiedzieć historię Pinokia. Będzie hucznie, muzycznie, teatralnie i z rozmachem. A wszystko po to, żeby mocnym głosem bronić kruchej wrażliwości dzieci oraz ich prawa do szczerej ciekawości świata.

"Kim jest tak naprawdę Pinokio? Marionetką? Chłopcem z drewna, który kłamie i rośnie mu od tego nos? A może zwykłym dzieckiem ciekawym świata, zainteresowanym każdą nową przygodą, w której po dziecięcemu zatraca się bez pamięci?" - czytamy w zapowiedzi spektaklu w reżyserii Michała Derlatki.

Scenografię opracował Michał Dracz, a muzykę skomponowała Joanna Sówka-Sowińska.

CZYTAJ TAKŻE

W przedstawieniu wystąpią: Elżbieta Bieda, Malwina Czekaj, Marta Gryko-Sokołowska, Hanna Kinder-Kiss, Aneta Płuszka, Andrzej Bocian, Marcin Marcinowicz, Piotr Michalski, Robert Płuszka i Marek Zimakiewicz.

Plenerowy spektakl adresowany do widzów 4+ przygotowano w ramach projektu "Praska Dorożka Teatralna na Podwórzach".

Premiera "Pinokia" - 24 sierpnia o godz. 17 na pl. Hallera. Kolejne przedstawienia odbędą się: 27 sierpnia o godz. 18 na podwórku przy ul. Ząbkowskiej 7, 28 sierpnia o godz. 18 na podwórku przy ul. Święciańskiej 8, 29 sierpnia o godz. 18 na podwórku przy ul. Kijowskiej 11 i 30 sierpnia o godz. 18 na podwórku przy ul. Łomżyńskiej 15/25.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL