Kultura i sztuka po 1989 roku

17.07.2019

RCK PRO Jazz Festiwal z udziałem m.in. Agi Zaryan - od 2 sierpnia

Warszawa, 10.02.2018. Piosenkarka jazzowa Aga Zaryan. Fot. PAP/S. Leszczyński Warszawa, 10.02.2018. Piosenkarka jazzowa Aga Zaryan. Fot. PAP/S. Leszczyński

Aga Zaryan z utworami w specjalnie przygotowanych aranżacjach, Dorota Miśkiewicz we wspólnym projekcie muzycznym z ojcem i Trio Marcina Wasilewskiego wystąpią na 10. RCK PRO Jazz Festiwal w Kołobrzegu. Impreza rozpocznie się 2 sierpnia.

Główny organizator wydarzenia, którym jest Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu wraz z miastem Kołobrzeg, poinformował, że gościem specjalnym jubileuszowej edycji festiwalu będzie Aga Zaryan. Artystka podczas koncertu zaprezentuje specjalnie przygotowane aranżacje, które zawierać będą elementy nu jazzu, neo soulu i nowoczesnej muzyki miejskiej.

Wokalistka jazzowa Dorota Miśkiewicz wystąpi na scenie z ojcem, saksofonistą Henrykiem Miśkiewiczem. To ich pierwszy wspólny projekt, a na koncert złożą się premierowe utwory. Całość dopełni Marcin Wasilewski Trio.

Festiwalowa publiczność będzie mogła usłyszeć jazzowe utwory w wykonaniu saksofonisty Cezariusza Gadziny, lidera projektu „Mosty” czy zespołu Artur Dutkiewicz Trio, który zaprezentuje kompozycje osadzone w korzeniach improwizacji jazzowej z najnowszej płyty „Traveller”.

Swoim brzmieniem do tradycji amerykańskich big-bandów nawiązywać będzie Big Band Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade ft. Freddie Hendrix wystąpi z utworami z najnowszego albumu „In Our Own Way”. Marcin Pater Trio zaprezentują spektrum możliwości wibrafonu, a z trębaczem Piotrem Schmidtem w Quartet „Saxesful” zagrają saksofoniści, wśród nich Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Miśkiewicz czy Adam Wendt.

Koncerty od 2 do 4 sierpnia odbywać się będą na scenie plenerowej RCK. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Organizator poinformował, że w ramach festiwalu przeprowadzony zostanie konkursu dla młodych, debiutujących muzyków. Planowane są również wieczory wspólnego muzykowania w formie jam session w Caffe Nuta.

Festiwal od 2015 r. wspiera finansowo Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. W tym roku przeznaczono na ten cel kwotę 30 tys. zł. Umowę podpisano w środę w siedzibie RCK w Kołobrzegu. (PAP)

Autor: Inga Domurat

ing/ agz/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL