Kultura i sztuka po 1989 roku

17.07.2019

Sztuka współczesna w autobusie MOCAK-u

„Muzeum u Ciebie”. Źródło MOCAK „Muzeum u Ciebie”. Źródło MOCAK

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie przygotowało mobilną wystawę, którą można oglądać w specjalnym autobusie. Pojazd rozpoczął już „tournee” po Małopolsce. Osoby i instytucje chcące zaprosić nietypowy autokar do swoich miejscowości proszone są o kontakt z MOCAK-iem.

W autobusie przerobionym na salę wystawową znajdują się prace 23 artystów z Polski i zagranicy. Na potrzeby wystawy nowe prace stworzyli Krzysztof M. Bednarski, Kamil Kukla, Piotr Lutyński i Adam Rzepecki. Również stronę zewnętrzną pojazdu potraktowano jak ścianę ekspozycyjną. Jak powiedziała w środę PAP Marta Sokołowska z MOCAK-u, na pokładzie pojazdu jest nie tylko wystawa współczesnych dzieł, ale i organizowane są warsztaty „w sposób kreatywny” przybliżające sztukę.

W ramach "kolekcji wizytującej" pokazywane są fotografie, wideo oraz niewielkie instalacje, aranżowane przez artystów w gablotach. Projektowi przyświeca hasło „Muzeum u Ciebie”. Jak powiedziała Sokołowska, projekt na razie nie jest ograniczony terminami, autobus będzie odwiedzał różne miejscowości tak długo, jak będzie potrzeba.

Autobus MOCAK-u do końca tego tygodnia jest dostępny dla zwiedzających na rynku w Lanckoronie (Małopolskie) – postój autobusu w tej miejscowości wpisuje się w program trwającego tam Festiwalu Terra Artis.

Osoby i instytucje zainteresowane zaproszeniem autokaru z tzw. "kolekcją wizytującą" do swoich miejscowości proszone są o kontakt mailowy lub telefoniczny z Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ itm/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL