Kultura i sztuka po 1989 roku

12.07.2018

VIII Festiwal Media i Sztuka w Darłowie – od piątku

Spotkania publiczności z dziennikarzami, aktorami, pisarzami, spektakle, seanse filmowe, koncerty oraz, po raz pierwszy w historii imprezy, rozmowy z podróżnikami - znalazły się w programie VIII Festiwalu Media i Sztuka, który od piątku odbywać się będzie w Darłowie i Darłówku Zachodnim.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Lech Wałęsa otrzyma honorowe obywatelstwo miasta Darłowo, które zostanie mu wręczone w piątek.

Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu jest „Polska i świat”. Organizatorzy w komunikacie zapowiadającym festiwal informują, że wybór wiąże się z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości bo „szeroko pojęta wolność otworzyła przed Polakami świat, który dziś jest na wyciągnięcie ręki”.

Po raz pierwszy do grona uczestniczących w festiwalu dołączą podróżnicy, m.in. Bartosz Malinowski oraz Kamila Kielar. O swoich transatlantyckich wyprawach kajakiem będzie mówić Aleksander Doba, a Arkady Fiedler - o podróży elektrycznym samochodem przez Afrykę.

Nie zabraknie spotkań z aktorami, w tym: Katarzyną Zawadzką, Anną Karczmarczyk i Piotrem Nerlewskim, a także autorami książek. Na festiwalu pojawią się m.in. Dorota Masłowska, Stanisław Łubieński oraz Cezary Łazarewicz, który poprowadzi też część festiwalowych wydarzeń. Media reprezentować będą m.in.: Michał Olszański, Tomasz Sianecki, Marcin Meller i Ryszard Jaźwiński.

Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną materiały filmowe o Zdzisławie Beksińskim, pokazany będzie także film pt.: „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. Tradycją wydarzenia jest wręczenie nagrody Fala Festiwalu Media i Sztuka.

Głównym organizatorem VIII Festiwalu Media i Sztuka jest Darłowski Ośrodek Kultury. Zaplanowane wydarzenia otwarte dla publiczności odbywać się będą do niedzieli na darłowskim rynku oraz w Darłówku Zachodnim (nabrzeże portowe przy Marina Royale, przy wejściu na plażę od ul. Dorszowej). (PAP)

autor: Inga Domurat

ing/aszw/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL